Мрия Запорожье

Запорізька молодь визначалася з вибором професії

Вже дев’ятий рік поспіль в центрах зайнятості області проходив Місячник профорієнтації, протягом якого фахівці центрів зайнятості Запорізької області спільно з представниками освіти, за участю роботодавців проводили профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді, вчителів, батьківської громадськості.

Фахівці центрів зайнятості запрошували молодь до участі в інноваційних профорієнтаційних заходах: квестах «Країною професій», професіографічних екскурсіях до ринкоутворюючих підприємств Запорізької області. На заходах з дітьми спілкувались ветерани праці, майстри-професіонали, успішні підприємці, адже саме вони досконало знають тонкощі улюбленої роботи.

Учні, які остаточно не визначилися із вибором майбутньої професії, мали можливість пройти професійне діагностування на базі обласного та районних центрів зайнятості, отримати консультації та спільно з фахівцями побудувати перспективні профорієнтаційні плани дій.

В реалізації завдань профорієнтації велику роль зіграв активно працюючий в обласному центрі зайнятості PROFI Центр. Тут проводились тренінги та професійне тестування для школярів та студентської молоді Запорізького національного та Запорізького національного технічного університетів. Учасники заходів переконались, що вибір професії має бути усвідомленим і має відповідати потребам сучасного ринку праці, основною вимогою якого є оволодіння робітничими професіями.

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповіла: «Комплексна робота зі школярами веде до правильного, відповідального вибору майбутньої професії. Разом із великим бажанням діяти, творчим натхненням та оптимізмом молодь визначить своє професійне майбутнє, щоб бути успішними та корисними суспільству. Наше завдання – зорієнтувати молодь, випускників та їх батьків на ринку праці, довести до них, які професії сьогодення та ближчої перспективи затребувані, хто потрібен роботодавцю, яких фахівців чекають на підприємствах регіону».

Місячник профорієнтації у Запорізькій області завершився, але питання надання якісних соціальних послуг, профорієнтації, проведення превентивних заходів серед шкільної молоді щодо обізнаності та відповідального професійного вибору завжди знаходяться в центрі уваги фахівців обласної служби зайнятості.