Вибір країни для навчання за кордоном — поради експертів

Навчання за кордоном сьогодні — абсолютно доступна можливість для українських абітурієнтів. Відкрита політика освіти дає змогу навчатися в більшості країн світу як на бакалавраті, так і на магістратурі. Проте постає головне питання: як обрати місце для навчання? Що варто врахувати?

У цій статті ми розповімо про основні фактори вибору країни для отримання вищої освіти.

Критерії вибору країни

Географічна близькість. Відстань від дому до університету, звісно, не впливає на якість надання освіти. Викладачі-практики є як в Польщі, так і в Канаді. Тут значно важливіший внутрішній комфорт студента, тому варто запитати себе: як часто я зможу їздити додому? Чи зможу не бачитися з рідними, наприклад, по півроку? Чи важлива для мене відстань? Чим краще ментальне здоров’я — тим спокійнішим і продуктивнішим буде навчання.

Культурна схожість. Цей пункт досить часто ігнорується. Проте він не менш важливий за географічну близькість, і також відноситься до комфортного проживання у новій країні. Ми всі виростаємо на певних традиціях і вбираємо менталітет оточуючих, тож культурні цінності інших національностей ми можемо не сприйняти.

Зараз є багато можливостей зазирнути у життя іншого народу до зустрічі з ним. Варто знайти блоги людей, які проживають там, і діляться своїми враженнями. Так ви будете розуміти, що на вас очікує, і чи легко вам буде адаптуватися до нових реалій.

Мовне питання. Якщо попередні два пункти не були безпосередньо пов’язані з якістю навчання, то питання мови — пов’язане з усім. Спілкування з людьми, викладачами в університеті, виконання домашніх завдань — абсолютно повсюди буде нова мова.

Найпопулярніша мова для навчання — англійська. Її вчать в школі, англомовні програми є у всіх країнах світу, проте, навчання англійською може бути дорожчим, коли офіційна мова держави інша.

Якщо ж можливості навчатися англійською немає, тоді варто опановувати мову тої країни, куди ви їдете. Залежно від складності мови, її треба починати вчити якомога раніше. Адже чим вищим буде ваш рівень, тим швидше ви звикните до нового мовного середовища.

Цінова політика. Ціни за навчання безпосередньо залежать від вищого навчального закладу. Але навіть найкращий виш Чехії чи Словаччини все рівно буде дешевшим за топові ВНЗ Америки чи Британії. Пам’ятайте, європейський диплом визнається більшістю країн і відкриває можливості будь-де. Головне мати хорошу підготовку, мотивацію і бажання далі підкорювати світ.

Польща — найпопулярніша країна серед українських вступників

Це підтверджений статистикою факт. Навчання в Польщі для українців зараз стало мега доступним. І якщо подивитися на вище наведені факти — то саме ця країна найкраща для легкої адаптації та майбутніх перспектив.
 

Польська мова та традиції. Польська мова, як і українська, білоруська, російська — це слов’янські мови. Отже буде багато подібностей у словах, фразеологізмах та граматиці, і звичайно — швидке вивчення. Опанувати польську з нуля при інтенсивних заняттях можна за 6-8 місяців. Для того, щоб вступити у польський ВНЗ буде достатньо рівня В1.

Легку адаптацію також створює схожий менталітет, звички, та навіть періоди спільної історії.

Вартість навчання. Навчання в Польщі значно дешевше не лише у порівнянні із вишами США, Британії чи Німеччини, а навіть… України.

Якщо порівнювати ціни в Польщі та Україні, можна помітити, що польська освіта буде доступнішою, ніж українська. Для прикладу спеціальність “Економіка”. В Університеті Економіки та Інновацій (м. Люблін) рік навчання буде вартувати 793 євро (23 800 грн), в той час як в Київському Політехнічному Інституті ця ж спеціальність сягає 1468 євро (44 100 грн). Вагомою перевагою є термін бакалаврату — 3 роки.

Європейське майбутнє. Польський диплом відкриває європейські перспективи. Освіту отриману в Польщі не потрібно підтверджувати в інших країнах, адже дипломи повністю визнаються. Саме тому після польського ВНЗ перед випускником відкритий цілий світ: залишитися в Польщі і працювати, поїхати далі по Європі чи підкорити США, або ж повернутися в Україну і бути цінним спеціалістом.

Обирати країну для отримання освіти потрібно зважено, усвідомлюючи власні бажання та перспективи. І пам’ятати, що важлива не лише держава для навчання, а й те, як ви навчаєтеся і використовуєте її можливості.

*

MV

Останні новини
Схожі новини