Мрия Запорожье

В Запорожье приехала художница, создающая потрясающие скульптуры из лозы

На ArtForum можно посмотреть современные скульптуры из лозы, кукол и текстиль киевской художницы Галины Дюговской

По 21 августа в Запорожье продолжается ArtForum. В его рамках проводят выставку иногородних и запорожских художников. Выставка проходила на Хортице. А теперь, практически с другими экспонатами — в хабе «Платформа совместных действий».

С Хортицы сюда переехали вытынанки Андрея Пушкарева из Днепра. Приехали и  необычные скульптуры из лозы киевлянки Галины Дюговской,  которые являются ее «фишкой». Как она рассказала, на создание такого произведения уходит одна-две недели. Художница также выставила авторский текстиль и кукол-мотанок.

Галина Дюговская приехала на форум со своим супругом, скульптором и ювелиром Владимиром Балибердиным. Он выставил интересные скульптуры из металла.

Галина Дюговская рассказала, что изначально занималась текстилем. На вопрос «Индустриалки», как стала художницей, она ответила:

-Жизнь йде і складається саме собою. І ти бачиш, що ти вже художник. (Улыбается). У мене так сталося. Не було вибору, наприклад, між механізатором і художником. Я просто так жила.

Займаюся текстилем, лозою, природними матеріалами, флористикою, дизайнерськими виробами для інтер’єрів, ляльками-мотанками. Техніка у мене змінюється в залежності від завдань. Всі свої техніки дуже люблю.

У Запоріжжі привезла об’єкти з лози, тому що на Хортиці це органічно. Це такий наш рідний матеріал, традиційний для України. З якого я, на основі традицій, роблю сучасні вироби. Експозиція на Хортиці вийшла вдалою. Але і в хабі вироби з лози  теж непогано виглядають.

Лозоплетіння прийшло в моє життя з текстилю, в якому я теж використовую лозу і метал. Років 15 тому мене запросили в Польщу на пленер з лозоплетіння. Я сказала, що на такі заходи їжджу тільки з чоловіком. Ми поїхали і зробили разом велику роботи з лози, особливо не вміючи з нього плести. Але ця робота отримала великий міжнародний резонанс. Це був великий птах, з розмахом крил близько 5 м.

Ми не збиралися продовжувати в цьому напрямку. Але нас почали запрошувати на відповідні заходи. І ми почали їздити щороку. Доїздились до того, що здобули третє місце в світі на міжнародному фестивалі — за 6-метрову фігуру ангела. Міжнародну комісію вразив його образ. Великі роботи з лози ми робимо тільки разом з чоловіком.

Источник MV