В Запоріжжі почали видавати йодид калію: скільки людей вже його отримали 

Приймати препарат необхідно виключно після офіційного сповіщення про радіаційну аварію та при загрозі надходження йоду в організм

Опубликовано 26.08.2022 | 12:35

Цього тижня мешканці Хортицького району почали отримувати йодид калію дозуванням 125 мг на випадок можливого витоку радіації. Його видають з 23 серпня медики КНП «ЗЦПМСД №5». За три дні препарат отримали 4 029 людей, у тому числі 1 138 дітей. За словами в.о. міського голови Анатолій Куртєв, МОЗ України рекомендував проводити йодопрофілактику людям, які мешкають у 50-кілометровій зоні від джерела радіації. Від ЗАЕС до Хортицького району — 45 км. 
Йодид необхідно випити впродовж 6 годин з моменту викиду радіоактивних речовин. Заздалегідь препарати приймати не можна. 
У вихідні йодид калію можна отримати по вул. Запорозького козацтва, 25 в кабінеті №16 з 9:00 до 13:00 години. В будні з 9:00 до 15:00 в ТІЦах Хортицького району. 

Йодопрофілактика йодидом калію проводиться наступним чином:
дорослим і дітям віком від 12 років рекомендовано вживати 1 таблетку дозуванням 125 мг;
дітям від 3 до 12 років – половину подрібненої таблетки після їжі, запиваючи її невеликою кількістю води чи молока;
дітям до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг;
дітям від 1 місяця до 3 років — 32 мг.
Людям від 40 років йодопрофілактика не рекомендується. За інформацією лікарів, ризик радіоіндукованого раку щитоподібної залози досить низький. Тому таким людям слід проводити профілактику лише у випадку прогнозованої великої дози опромінення. В протилежному разі завчасна йодопрофілактика у жителів віком 40+ може призвести до подальшого гіпотиреозу.
 

Останні новини
Схожі новини