В черзі 6000 людей: що зараз відбувається на блокпості у Василівці (ФОТО)

Блокпост у Василівці — це єдиний пункт перепуску на підконтрольну Україні територію для мешканців Запорізької, Херсонської, Донецької й Луганської. Військові рф там постійно впроваджують нові правила перетину.

Опубликовано 15.08.2022 | 12:54

На ранок 15 серпня на блокпості у Василівці 6000 людей стоїть в черзі на евакуацію. Як зазначив мер Мелітополя Іван Федоров в етері національного телемарафону, щонайменше 5-7 діб люди ночують на узбіччі.
«На сьогодні немає безпечного й швидкого шляху», — зазначив Федоров.
Рашисти давно не дають «зелений коридор» мотивуючи це тим, що, мовляв, немає охочих. А по факту не пропускають авто, бо використовують людей як живий щит й перекидають за їх спинами свою техніку та особовий склад. Відомо, що вже 10 людей померли, не дочекавшись своєї черги.
Водночас мелітопольське видання опублікувало світлини з василівського блокпоста. Деякі люди очікуючи своєї черги сплять в наметах чи на дерев’яному піддоні, а хтось взагалі на простирадлі на землі. Навколо гори сміття оскільки контейнерів немає й окупаційна влада не вивозить сміття.
Предыдущий
1 из 7
Следующий

 
Поряд з АЗС люди змайстрували літній душ. Місцеві заробляють на продажу готових обідів, чаю, кави. Втім деякі місцеві підприємці роздають безкоштовно кавуни, які вони не можуть вивезти на підконтрольну Україні територію для реалізації.
Із суботи з Василівки перестали випускати вантажні автомобілі навіть порожні. Це відповідь рашистів на нові правила перетину лінії розмежування зі сторони України. В тому числі з обласного центру не випускають фури понад 3,5 т.
Відзначимо, що міський голова Мелітополя Іван Федоров зазначив, що люди можуть евакуюватися через анексований Крим. Це швидше в часі, але цей шлях також небезпечний.
«Але тим хто поспішає і має таку можливість, то ми також рекомендуємо цей шлях використовувати. Виїжджати в Україну через Крим», — сказав Федоров.

Останні новини
Схожі новини