У Запоріжжі волонтери розробили безпілотник спільно з інтернаціональною командою конструкторів

Перший комплекс безпілотників FALCO планують передати на фронт до кінця року. 

Опубликовано 10.11.2022 | 10:34

У Запоріжжі створюють новий безпілотник FALCO. Це цілком волонтерський проєкт та не фінансується державним коштом. Ця «пташка» може розганятися до 120 км на годину й летіти на відстань до 40 км небі за будь-якої погоди. Наразі безпілотник на етапі узгодження із військовими та доопрацювання. 
Над розробкою безпілотників працює інтернаціональна команда конструкторів. За словами волонтера Максима Терещенко, він має символічну назву, бо у перекладі FALCO означає — Боривітер, тобто сокіл, який мешкає й у Запорізькій й Миколаївській областях.

Реалізація ідеї створення почалась у березні 2022 року: «Треба на війні бачити все, що відбувається на лінії фронту. І за лінією фронту. … Наша артилерія не може працювати без цілей наведення», — розповів Терещенко журналістам «Суспільного».
Волонтер розповідає: собівартість комплексу із двох літаків — орієнтовно 19 тисяч доларів. Комплектуючі вироблені в Україні та за її межами. Втім пріоритетним завданням є здешевлення готового виробу не втративши його властивостей і якості.
«Ми хочемо, щоб цей літак був ще дешевшим наскільки можливо. Щоб ми могли його брати та відправляти. Бо, навіть, дуже коштовний літак за 300-400 тисяч доларів можна втратити за один виліт. Водночас один виліт літака може принести збитків ворогу на мільйони доларів», — каже Максим Терещенко.

 

Останні новини
Схожі новини