У Запоріжжі візьмуться за перевірку супермаретів: причина

Через воєнний стан підвищення цін було прогнозованим

Опубликовано 21.09.2022 | 17:37

У серпні темпи інфляції в Україні зросли до 19,5%, хоча у Запорізької області цей рівень трошки нижче, про це повідомили представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі під час наради. Минулого місяця до 20,3% зросли ціни на посуд, меблі, побутову техніку, хімію й ліки. Продовольчі товари здорожчали на 25%. Подорожчали рибні, кондитерські вироби, олія, олійні продукти, безалкогольні напої та сухофрукти.
Найбільше зросли ціни на яйця (8,8%) та фрукти (на 6,1%). Подорожчали цукор (на 3,6%), свинина, хліб та хлібобулочні вироби (на 2,2%) сири (на 2,7%).
Натомість подешевшали овочі (на 11,5%), олія соняшникова (на 3,9%), молоко (на 3,0%).
Голова ЗОВА Олександр Старух доручив профільному департаменту проаналізувати ситуацію з виробниками та постачальниками товарів у запорізькі супермаркети. Товари могли здорожчати через порушення ланцюгів постачання, руйнування виробничих потужностей та інфраструктури, скорочення пропозицій товарів та послуг, коригування офіційного курсу гривні до долара США наприкінці липня.
«Різке подорожчання овочів пов’язано зі скороченням виробничих площ під зазначені культури й відповідно зниженням врожаю. Але динаміку вартості товарів на споживчому ринку в Запорізькій області ми будемо тримати на контролі та не допустимо спекуляцій», — підкреслив Старух.

Останні новини
Схожі новини