У Запоріжжі відбувся круглий стіл за участю аналітиків та голів місцевих територіальних громад, присвячений децетралізації

У Запорізькому медіа-центрі відбувся круглий стіл, на якому було презентовано аналітичний звіт «Сучасний стан децентралізації в Запорізькій області: основні досягнення та виклики».

Андрій Сухарина – аналітик фонду «Демократичні ініціативи»:

«Люди не до кінця розуміють саму децентралізацію, і наскільки вона є їхнім кровним інтересом. Тому що по суті від цього процесу децентралізації залежить, чи будуть якісні медичні послуги, чи будуть якісні освітні послуги тощо. Коли ми питаємо, які основні дії мають бути, які основні проблеми потрібно вирішувати, є декілька варіантів відповіді і звісно перше, що говорять люди, треба врегулювати ситуацію на Донбасі, знижувати ціни на комунальні послуги, тарифи, стимулювати розвиток економіки і боротися з зубожінням тощо», — каже аналітик.

Основною з проблем, яку виділили аналітики під час опитування, стало саботування реформи на місцях.

Олексій Сидорчук – політичний аналітик:

«Спротив з боку окремих сільських, селищних голів, які не бажають іти на вибори та втрачати свої посади, з іншого боку багато хто звинувачував районну місцеві владу, в тому що вона певним чином опирається процесам об’єднання, вони не бажають втрачати ресурси чи повноваження».

Представники Запорізької влади запевняють, що люди, які вже об’єднались у громади, бачать лише позитивні зміни. Ті ж мешканці області, які ще не провели вибори у своїх громадах, зараз придивляються і у цьому їм допомагає інформування серед населення через засоби масової комунікації.

Дмитро Майстро – голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Запорізької обласної ради:

«Більшість людей, які безпосередньо вже проживають в об’єднаних громадах, у цілому задоволені тим станом речей, який у них відбувається і сприймають цю реформу дійсно позитивно. Говорячи про ті території, де ще не об’єдналися громади, вони придивляються, дійсно є певні побоювання, страхи з цих питань, але потихеньку цей процес їде. Говорячи про обізнаність людей саме нашої області, то я вважаю, вони обізнані, ведеться робота щодо інформування».

Від успішної реформи децентралізації та швидкого переходу у об’єднані територіальні громади буде залежати і подальше фінансово-економічне становище Запорізької області. Тому аналітики фонду та влада закликає запоріжців ознайомлюватись з перевагами проживання у об’єднаних територіальних громадах.

Останні новини
Схожі новини