Мрия Запорожье

У Запоріжжі створили осередок всеукраїнського об’єднання ветеранів та учасників АТО

В обласному краєзнавчому музеї відбулися установчі збори обласного осередку громадського об’єднання учасників антитерористичної операції «Легіон свободи». До нього увійшли діючі та демобілізовані військовослужбовці 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, батальйону «Донбас» та інших підрозділів.

Кістяк організації склали бійці окремої штурмової роти «Карпатська січ», прихильники  державницької ідеології. До них долучилися сотні воїнів АТО, добровольців, які з перших днів війни рушили на фронт. Наразі розбудову структури майже завершено, представництва створено в усіх областях.

За словами керівника об’єднання Олега Куцина, серед першочергових завдань «Легіону свободи» — відстоювання прав учасників АТО, реалізація програм соціальної та психологічної реабілітації, активна участь у патріотичному вихованні молоді. Окрема увага приділяється залученню демобілізованих бійців до розбудови територіальної оборони, підтриманню належної фізичної форми, постійним тренуванням, виховній роботі у військових частинах. Ветеран АТО, учасник битви за Іловайськ Тимур Книш наголосив, що одним із пріоритетів є протидія проявам сепаратизму, інформаційній експансії держави-агресора та її посібників.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко розповів, що ефективним майданчиком для співпраці обласної влади та ветеранської громадськості стала консультативна рада учасників АТО, закликав активно займатися популяризацією військової служби за контрактом.

— Наш діалог буває нелегким, але завжди відвертий і результативний. Принципова позиція голови облдержадміністрації Костянтина Бриля – почути кожного ветерана, максимально використати вашу силу духу, патріотизм та натхнення для спільної роботи по захисту України та Запорізького краю, — наголосив посадовець.

Лідером обласного осередку організації обрали відомого бердянського волонтера Миколу Тюркеджи, також визначилися з відповідальними за різні напрямки діяльності.  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять бойових побратимів Володимира Зюзя, Даніїла Касьяненка та всіх героїв, хто віддав життя за Україну на Майдані і на буремному сході.

Кращих активістів волонтерського руху відзначено грамотами та подяками.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю