У Запоріжжі розпочали перейменування вулиць та провулків: які будуть назви

У Запоріжжі не повинно бути назв вулиць, пов’язаних з росією чи СРСР

Опубликовано 07.07.2022 | 21:44

У Запоріжжі продовжується робота над перейменуванням вулиць. Наразі потрібно позбавитись залишків «руського миру» на вулицях міста, передає прес-служба Запорізької міської ради.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Запоріжжі створена робоча група з питань перейменування назв географічних об’єктів, топоніміки населених пунктів, які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.
Зараз ця група розглядає різні варіанти перейменування. Мешканцям міста пропонують долучитися до голосування.
Після ознайомлення зі списком варіантів кожен може заповнити гугл-форму та проголосувати за той варіант, який найбільше сподобається або запропонувати свій. Для цього потрібно перейти за ПОСИЛАННЯМ.
Зокрема, стало відомо, що у Південному мікрорайоні планують перейменувати вулицю Новокузнецьку. Вже надійшли такі пропозиції – вулиця Побачень, Степана Кравчуна, генерального директора автозаводу у 80-90-ті роки, Ярослава Мудрого або Запорозької вольниці.
Також планується перейменувати 27 вулиць у Дніпровському районі, які теж пов’язані з географічними назвами країни-агресора. Всього дерусифікувати планують близько 160 вулиць Запоріжжя.
Відзначимо, результати голосування містян обов’язково будуть враховуватись у подальшій роботі з перейменування. Після цього документи потраплять до робочої групи з топоніміки, яка вже зможе дати доручення та підготувати проект рішення з перейменування. Затвердити його мають депутати на сесії міської ради.

Останні новини
Схожі новини