У Запоріжжі планують повністю відключити гарячу воду: з якого числа та що буде з абонплатою

Відзначимо, що згідно з пояснювальною запискою за місяць до відключення гарячої води споживачів сповістять про це. 

Опубликовано 21.07.2022 | 12:57

З першого жовтня у Запоріжжі можуть повністю відключити гарячу воду всім споживачам: населенню, бюджетним установам та організаціям, іншим споживачам й релігійним організаціям. Про це йдеться у проєкті рішенні Запорізької міської ради. В пояснювальній записці повідомляють, що причини декілька: необхідність зменшення споживання природного газу та різке зниження попиту на цю послугу. За даними міського департаменту з управління ЖКГ, споживання гарячої води за період 2013-2021 років зменшилося на 56%, бо запоріжці встановлюють у квартирах електричних водонагрівачів.  
«Починаючи з кінця лютого цього року, відбулося різке зниження обсягів споживання гарячої води. Якщо за січень – лютий 2022 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зниження складало в середньому 1,5%, то за березень – квітень 2022 року показник зріс до 31%. По районах міста коливання складає від 15,5% до 83%. … За останній рік від послуги з надання гарячої води відмовилось 90 будинків у місті», — йдеться у документі.
Що стосується абонентської плати, то її не скасують, але переглянуть виходячи з врахуванням тих функції та витрати, які планується надавати. Абонплату планують переглянути на наступний плановий період з01.11.2022 по 30.10.2023.
Якщо буде зупинене гаряче постачання з 1 жовтня, то потреба у фіндопомозі з міського бюджету для Концерну «МТМ» на природний газ, холодну воду та на виплату зарплатина до кінця 2022 року, зменшиться на 502 млн грн.
Відзначимо, що згідно з пояснювальною запискою за місяць до відключення гарячої води споживачів сповістять про це.
Згідно з документом, міська рада має звернутися до Антимонопольного комітету України для отримання роз’яснень щодо законності зупинення надання послуг. Також, необхідно буде виконати розрахунки тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії за 2022-2023 роки з урахуванням вищенаведеного. Крім того, необхідно забезпечити збереження експлуатаційних характеристик обладнання та мереж, задіяних у наданні гарячої води.

Останні новини
Схожі новини