Мрия Запорожье

У Запоріжжі на дні річки Дніпро знайшли дивовижну знахідку (ВІДЕО)

Дно Дніпра приховує дивну будівлю в тому місці, де колись був острів.

Запорізький інструктор з дайвінгу Юрій Батаєв багато років вивчає глибини Дніпра і неодноразово робив тут досить цікаві знахідки, які допомагають відновити історію цих місць. Однак цього разу після останнього занурення грянула справжня сенсація: на дні знайдені руїни таємничого затопленого будинку, яке пішло під воду майже сто років тому – після будівництва греблі Дніпрогесу. На карті воно не зазначено і бути тут по ідеї не повинно.

– Раніше на цьому місці був острів Кухарев, ми їм зацікавилися давно, почали вивчення архівних даних, – розповідає Юрій Батаєв. – Прилади показали, що в тому місці є щось схоже на будівлю. Судячи з даних ехолота, воно значних розмірів. Але ні в одному архівів поки документів про будову знайти не вдалося.

Дайвери опустилися на дно, щоб знайти затоплену будівлю. На глибині близько 15 метрів вони дійсно виявили будову. Досліджуючи збереглися стіни, наткнулися на вікно розміром метр на метр, десь в двох-трьох метрах від нього – ще одне. Зрозуміло, що всього таких вікон 10, значить, довжина будівлі  близько 30-40 метрів. Шириною воно близько 10 метрів, а висотою – близько 3.

– Споруда явно дореволюційна, добротна, – каже Юрій Батаєв. – Вона зроблена з бутового каменю, з товщиною стін близько метра. При цьому всередині немає ніяких перегородок, які б ділили будівлю на кімнати, коридори. Зовні ж вікна обкладені червоною цеглою. Значить, це не проста споруда, а якась важлива споруда. Простий сарай або склад би так не оформляли.

Варіантів, що це могла бути за будова, кілька. Так як будівля розташовувалася неподалік від судноплавного каналу, то це міг бути якийсь перевалочний пункт. З іншого боку, будову могли використовувати і в оборонних цілях – вікна, які звужувалися всередину будівлі і розширювалися до зовнішньої сторони стіни, вже дуже нагадують бійниці.

Але що цікаво: ніде на старих дореволюційних картах і в збережених описах не відзначено присутності в цьому місці будь-якого оборонного форпосту або ж пункту. Що ж за секретна споруда, хто, коли і навіщо її спорудив тут – поки велика загадка.