Труять населення ночами: на запорізьких заводах провели слідчі дії

Прокурори СЕП із залученням екологів провели слідчі дії на території промислових підприємств

Опубликовано 24.08.2022 | 13:11

На промислових підприємствах у Шевченківському районі провели слідчі дії, під час яких зі стаціонарних джерел взяті проби викидів у атмосферу забруднюючих речовин. Зразки відправлені на лабораторні дослідження. Як зазначають у Запорізькій обласній прокуратурі, прокурори СЕП відгукнулись на розміщенні в ЗМІ скарги запоріжан на якість атмосферного повітря в обласному центрі. Юридична оцінка діям посадових осіб цих суб’єктів господарювання буде надана після складання спеціалістами-екологами відповідних висновків.
Відомості за фактом забруднення запорізькими підприємствами атмосферного повітря були внесені до ЄРДР ще у липні. Наразі розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 241 КК України.
Водночас в.о. мера міста Анатолій Куртєв розповів алгоритм дії, які слід виконувати у разі виявлення фактів забруднення повітря. Заяви можна подавати до міськради. Якщо у зверненні вказано конкретне підприємство чи орієнтовне місце, де ведеться діяльність, що призводить до забруднення повітря, то міськрада звертається до правоохоронців.
«Своєю чергою працівники відповідної районної адміністрації, разом з юристами та екологами, здійснюють виїзд на місця для проведення перевірки. За результатами перевірок ми надсилаємо заяву про скоєння кримінального правопорушення до правоохоронних органів, а правоохоронці вже приймають рішення про внесення необхідних відомостей із заяви до єдиного реєстру досудових розслідувань», — повідомляє Куртєв.

Останні новини
Схожі новини