Мрия Запорожье

Що запоріжцям треба знати про новий проект закону «Про приватизацію»

Фонд державного майна разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі розробили проект закону «Про приватизацію», що передбачає продаж малих об’єктів приватизації на електронних майданчиках, таких як «ProZorro.Продажі», повідомив голова ФДМ Ігор Білоус на прес-конференції.

«Цим законопроектом ми вводимо дві групи активів. Це великі підприємства і малі. Великі будуть продаватися виключно за участю радників, а малі будуть продаватися на електронній платформі», — сказав він.

Голова ФДМ повідомив, що до групи малої приватизації потрапляють об’єкти нерухомості, невеликі підприємства, а до групи великої приватизації входять об’єкти, активи яких більші за 250 млн грн.

Білоус також зазначив, що оцінювачів у процесі приватизації більше не буде, а вартість об’єктів визначатиме ринок.

«Законопроект скорочує терміни підготовки до продажу з нинішніх 9-12 місяців до 4-5 місяців і збільшує термін для подачі заявок потенційних покупців з 20-45 днів до 20-180 днів», — сказав він.

Присутній на прес-конференції заступник голови Мінекономрозвитку Максим Нефьодов зазначив, що продаж малих активів через Фонд держмайна на даний момент забюрократизована.

«Інвестору легше купити на ринку якусь нерухомість, ніж у Фонді держмайна. Тому процес хочеться спростити, і у нас є вже механізм. Ми ще в листопаді почали з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб проект з продажу активів неплатоспроможних банків з допомогою системи «ProZorro.Продажі», — сказав він.

Джерело: УНІАН