Російські загарбники продовжують обстрілювати Запорізьку АЕС: все що відомо на вечір

Ситуація навколо Запорізької АЕС, яка перебуває під контролем російської армії понад п’ять місяців, загострилася

Опубликовано 11.08.2022 | 21:15

Як ми раніше повідомляли, вдень 11 серпня по Енергодару й ЗАЕС завдали удари. Зафіксовано 10 «прильотів». У російських телеграм-каналах почали ширити інформацію про пожежі, зокрема на 2-му енергоблоці ЗАЕС. В Енергоатомі цю інформацію спростовують. Після «прильотів» зайнялась трава на невеликій ділянці.
Згодом російські терористи завдали третій удар поблизу ЗАЕС. Постраждала пожежна частина, розташовану за територією станції. Рятувальники цієї частини мають захистити атомну станцію від пожеж та гасити її у разі надзвичайних ситуацій на станції.

Предыдущий
1 из 2
Следующий

Згодом був четвертий удар — поцілили на територію атомної електростанції, влучивши зовсім неподалік від 1-го енергоблока. Рашисти пошкодили насосну станцію господарсько-побутових стоків. Поблизу сильне задимлення.
«Ситуація загострюється, адже зовсім поруч розташовані джерела випромінювання та пошкоджено кілька радіаційних датчиків», — кажуть в Енергоатомі.
Станом на вечір радіаційний фон у нормі.

Всі ці обстріли відбуваються напередодні засідання Радбезу ООН. Формально ініціатором скликання виступає росія у зв’язку з «ударами Києва по Запорізькій АЕС». Засідання розпочнеться о 15:00 за східноамериканським часом (о 22:00 за Києвом). Ухвалення жодних рішень з цього питання не очікується через позицію рф, яка вважається постійним членом РБ і має право вето.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі та Генсека ООН Антоніу Гуттеріша якомога швидше відправити на Запорізьку АЕС міжнародну місію під керівництвом Міжнародного агентства з ядерної енергії та за участі військових експертів ООН для оцінки загроз ядерній безпеці внаслідок захоплення станції. Він наголосив, що «росіяни фактично перетворили найбільшу атомну електростанцію Європи на військову базу і ставлять під загрозу безпеку всього континенту».
Водночас США підтримують ініціативу щодо створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС, — таку заяву зробив офіційний представник Держдепартаменту на брифінгу.
«Станом на вечір 11 серпня ситуація в промисловій зоні Енергодара, де розташовані підприємства, і, зокрема, Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, все ще залишається гострою. Обстріли то вщухають, то починаються знову, — зазначає мер Енергодару Дмитро Орлов. — Вочевидь окупанти зовсім не рахуються з ядерною небезпекою, яку можуть спровокувати обстріли атомної електростанції».
Відзначимо, через обстріли на станції не провели «перезмінку». Задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни повернули до міста. Поки ситуація не нормалізується працюватимуть працівники попередньої зміни.
Ситуація на ЗАЕС сильно загострилась. Декілька днів тому рашисти відкрито погрожують влаштувати теракт в Енергодарі й кажуть: «тут буде чи російська вільна земля, чи випалена пустеля». Вони замінували декілька важливих об’єктів. Окрім того, ще восени російські загарбники замінували берегову лінію ЗАЕС за лінією ставка-охолоджувача і прилеглого берега Каховського водосховища.

Останні новини
Схожі новини