Російські загарбники порвернули тіло зниклого на Запоріжжі волонтера

Відсутні частини тіла, численні порізи та сліди катувань — так виглядало тіло закатованого до смерті волонтера

Опубликовано 08.09.2022 | 18:06

Півтора місяця перемови — саме стільки часу було потрібно аби забрати у російських загарбників тіло британського волонтера Пола Урі. Відзначимо, що 45-річний Пол та 22-річним Діланом Гілі були волонтерами неурядової організації Presidium Network, яка займається евакуацією людей із зон конфлікту. Урі та Гілі мали евакуювати жінку з двома дітьми тому прямували у бік Дніпрорудного. Та на блокпості їх захопили рашисти. Самі загарбники повідомили, що волонтерів заарештували «при спробі прориву через блокпост». Було це ще 25 квітня. Закатоване тіло Пола Урі повернули 7 вересня.
«Відсутні частини тіла, численні порізи та сліди катувань. росія повернула тіло британського волонтера Пола Урі, — написав омбудсмен уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Остаточно причину смерті Пола Урі підтвердить судмедекспертиза, в належний спосіб поінформовано Посольство Великої Британії в Україні. Як Омбудсман, вже сьогодні я можу відповідально казати про те, що така смерть була насильницька. Людина просто не може витримати такі катування. Я бачив фото тіла загиблого і сумнівів не залишається. Вбивство волонтера Пола Урі через катування — воєнний злочин, який стане ще одним доказом під час трибуналу над російським політичним та військовим керівництвом. Доказом в трибуналі для путіна»
«ДНР» називали Урі «професійним військовим» і «найманцем», який нібито брав участь у конфліктах в Афганістані, Іраку та Лівії. Мати Пола Урі це заперечувала. На початку липня омбудсмен самопроголошеної ДНР Дар’я Морозова повідомила про смерть громадянина Великобританії Пола Урі, який перебував у полоні у представників невизнаної «республіки». Російські пропагандисти заявляли, що чоловік загинув «внаслідок хвороби й стресу». 22-річним Ділан Гілі все ще перебуває в полоні окупантів. Бойовики «ДНР» його разом з чотирма іншими іноземцями звинувачують у нібито найманстві. Омбудсмен додає, що українська сторона неодноразово наголошувала на зобов’язанні росії звільнити всіх незаконно утримуваних цивільних.

Останні новини
Схожі новини