Рашисти погрожують розстрілами на блок-посту у Василівці

Василівка — це єдиний пункт перетину для тимчасово окупованих територій Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей

Опубликовано 26.07.2022 | 13:49

На блокпості у Василівці відбувається справжній жах. Рашисти блокують виїзд людей з тимчасово окупованих територій до українського Запоріжжя. На сьогодні в черзі 1200 машин й понад 5000 людей, які чекають на проїзд через цей блокпост. На сьогодні вже зафіксовано п’ять смертей на блокпості. Василівка — єдиний пункт перетину для тимчасово окупованих територій Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей. Люди, які хочуть виїхати на підконтрольну Україні територію, мають проїхати цей блокпост.
— Є жахливі речі, коли рашисти підходять до наших людей й кажуть: «Якщо хтось з тяжкохворих хоче тут підняти мітинг, то можемо пристрелити прямо зараз в посадці», — розповів в етері національного телемарафону мер Мелітополя Іван Федоров.
Наприкінці минулого тижня Міністерство реінтеграції звернулись до Міноборони рф з проханням організувати «зелений коридор», щоб всі бажаючи могли проїхати блокпост, а не як зараз — 15-100 машин. Рашисти цинічно відповіли, що охочих на евакуацію немає. Росія також блокує запити на «зелений коридор» від  міжнародних організацій.
«Від 500 людей щодня може покинути тимчасово окуповані території. Це ті 20-150 машин, які щодня пропускають військові рф на блокпості. Але попит значно вищий й черга збільшується щодня. І чим активніше будуть військові дії, тим більше буде черга, бо рашисти накопичуватимуть наших людей й використовувати у якості живого щита», — каже Федоров. 
Мер Мелітополя зазначив, що людей на блокпості утримують, бо такі задачі ставить вище командування, керівники блокпостів.
«Завдання командування – сформувати живий щит з цивільних, аби ЗСУ не могли атакувати ці позиції. Керівники блокпостів ставлять задачі – заробити на цьому. На сьогодні, є факти коли за 1000 гривень може пощастити й людей пропустять на блокпості без черги. Але навіть не всі, хто заплатив гроші, можуть використати цю можливість та проїхати без черги», — резюмував Федоров.

Останні новини
Схожі новини