Мрия Запорожье

Підприємства Запорізької області сплатили 125 мільйонів гривень податку

Із загальної суми сплаченого податку на прибуток підприємств (без показників великих платників податків, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС) більша частина надійшла до державного бюджету – понад 109 мільйонів, чим забезпечено зростання до аналогічного періоду минулого року на 84 мільйони. До місцевих бюджетів Запоріжжя спрямовано 16,3 мільйона, що на 11,7 мільйона перевищує дані січня-лютого 2016 року.

Виконання індикативів на поточний рік до державного та місцевих бюджетів склало, відповідно, 150 та 200 відсотків.

Понад 70 відсотків податку перерахували підприємства обласного центру – 88,6 мільйона, платники Бердянщини – майже 9 мільйонів, Мелітопольщини – близько 8 мільйонів, суб’єкти господарювання Пологівського району поповнили бюджети на 2,7 мільйона, Запорізького району – на 2 мільйони.

Нагадаємо, у цьому році відбулися зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, внесені Законом України від 21.12.2016р. №1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”.

Зокрема,зазнали змін різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій, уточнено ознаки безнадійної заборгованості, посилено вимоги до податкової звітності та обов’язку подання фінансової звітності платниками податку на прибуток і неприбутковими організаціями, конкретизовано порядок зарахування сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів, уточнено вимоги до неприбуткових організацій та особливості декларування податку на прибуток виробниками сільськогосподарської продукції, передбачено нові різниці при нарахуванні амортизації необоротних активів, запроваджено прискорену амортизацію та ряд інших.