Окупанти блокують евакуаційні колони: як у Запорізькій області відбувається евакуація (ВІДЕО)

Подробиці розповіли в прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації

Опубликовано 30.05.2022 | 20:38

Ілюстративне фото

До Запорізької області продовжують прибувати люди, яким вдалося виїхати з населених пунктів, які зазнають обстрілів. Про перебіг евакуації та блокування окупантами евакуаційних колон розповіли у прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації.
Так, від самого початку повномасштабної війни Запоріжжя приймає евакуйованих із Запорізької та Донецької областей. Однак останнім часом окупанти часто не пропускають колони автомобілів через свої блок-пости.
Періодично вони закривають виїзд через єдиний коридор, який йде по трасі Харків-Сімферополь, через окуповану Василівку. Російські військові зупиняють великі колони з 300-400 автомобілів на 4-5 днів. Люди стоять і чекають в жахливих умовах. Окупанти інколи вимагають за проїзд гроші, ускладнюють виїзд.
Крім того, окупанти намагаються поширити свої мобільні сервіси, адже постійно глушать зв’язок, здійснюють тиск на населення та підприємців, крадуть людей та мародерять, вивозять зерно.
Єдиний раз, коли вдалось влаштувати повноцінний гуманітарний коридор, був наприкінці квітня, коли міжнародна організація Червоного Хреста оголосила про гуманітарний коридор з ООН. До цього водії гуманітарного транспорту робили це на свій страх і ризик.
Це були не офіційні коридори, зараз теж офіційних зелених коридорів немає. В будь-який момент окупанти можуть обстріляти, вбити, зробити що завгодно.
Станом на сьогодні потік людей не припиняється. Найбільше людей евакуюється з Херсонщини та частини населених пунктів Запорізької області.

Останні новини
Схожі новини