«Охоронці» чеченці закривають школу на замок після дзвінка: як в окупованих школах на Запоріжжі вчаться діти

Рашисти фактично тримають дітей весь день у заручниках

Опубликовано 21.10.2022 | 10:56

тематичне фото

На тимчасово окупованих територіях окупаційна влада разом з колаборантами й загарбниками всіма можливими способами намагались з весни розпочати навчальний процес й змушували батьків віддавати дітей до шкіл. У разі відмови погрожують позбавленням батьківських прав, а також забирати й вивозити дітей до російських інтернатів, а батьків на передову, розбір завалів й збирання трупів у Маріуполі. Колаборанти навіть «купували» дітей до школи. Зрештою, частина батьків вивезла своїх дітей на підконтрольну Україні територію. Інші батьки прийняли рішення залишитися в окупації з дітьми, але до російських шкіл не відпустили обравши онлайн навчання в українській школі. Але такі родини здають рашистам «доброзичливі» сусіди. Деякі батьки прийняли рішення про подвійне навантаження для своїх дітей: школярі вчаться онлайн в українській школі й очно ходять до російської.
Так чи інакше рашисти запустили навчання у школах, але посилили терор й фактично тримають школярів у заручниках. В етері телемарафону міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів, як проходить навчальний день дітей.
— Школи «охороняють» озброєні військові, здебільшого чеченці. Вранці після початку занять вони закривають заклади на замок, не пускаючи батьків до будівлі. Діти навіть не можуть вийти на перерву чи побачитись з батьками під час дня. В кінці «навчального» дня після додаткової перевірки випускають учнів на вулицю. Тож весь день наші діти знаходяться також в полоні, — зазначив Федоров. 
Водночас місцеве видання повідомляє чому вчать проросійські вчителі дітей. Наприклад, у Терпіннівський колегіум «Джерело» окупанти не змогли забезпечити російськими підручниками. Хоча на камеру вони завозили великі стопки підручників рассії. Дітям видали українські підручники. Та на уроках, замість того щоб пояснювати предмет, «вчителі» змушують учнів заклеювати сторінки з гімном та українською символікою у всіх підручниках.

Останні новини
Схожі новини