«Обстріли станції ЗАЕС, з високою ймовірністю, продовжаться», — Енергоатом

Таку думку висловили в Енергоатомі

Опубликовано 08.08.2022 | 09:29

Минулого тижня російські терористи обстріляли ЗАЕС: пошкодили азотно-кисневу станцію та допоміжний корпус. Через обстріли магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС, виникла пожежа. Через пошкодження ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву. Як повідомляють в Енергоатомі, артобстрілами рашисти хочуть знищити інфраструктуру станції, пошкодити всі ліній електропередач, через які йде видача електроенергії в енергосистему України, знеструмлення півдня країни.
«Такими діями рашисти перейшли до нового сценарію – сценарію руйнувань, створення ядерної та радіаційної аварії на ЗАЕС. Тому обстріли станції, з високою ймовірністю, продовжаться, — кажуть в Енергоатомі. — Завадити цьому можуть злагоджені дії безпекових організацій, зокрема ООН, МАГАТЕ та WANO, а також постійний тиск на росію з боку міжнародної спільноти. Необхідно повернути ЗАЕС статус мирного цивільного об’єкту»
В Енергоатомі наголосили, що якщо зараз цього не зробити, то військові рф перетворять ЗАЕС на військову базу ядерних терористів. Цьому активно зараз сприяє Росатом.
«Цей план також включає подальше повне знеструмлення станції (блекаут) із запуском дизель-генераторів всіх енергоблоків для забезпечення охолодження ядерного палива, що міститься в усіх ядерних реакторах та басейнах витримки відпрацьованого ядерного палива кожного енергоблока», — зазначають в Енергоатомі.
Вони також підкреслюють, що ситуація ускладнюється тим, що військові рф фактично замінували ЗАЕС. Адже машзалах №1 й №2 знаходиться їх техніка й боєприпаси. Окрім того, ще восени російські загарбники замінували берегову лінію ЗАЕС за лінією ставка-охолоджувача і прилеглого берега Каховського водосховища.
Енергоатом вчергове закликає ООН, МАГАТЕ і всю світову спільноту здійснити всі можливі заходи для направлення безпекової місії на Запорізьку АЕС.

Останні новини
Схожі новини