Обласна влада радить Запоріжцям перевірити «тривожні валізки»

Ворог б’є по великих підстанціях й намагаються відімкнути повністю електроживлення

Опубликовано 02.11.2022 | 08:54

У останній день жовтня рашисти завдали масованої атаки по Запоріжжю. Частину ракет збило ППО. Як зазначив голова Запорізької ОВА Олександр Старух, якби не наше ППО то наслідки могли бути куди складнішими. Внаслідок ворожої атаки без світла залишилось понад 200 тисяч абонентів. За день енергетикам вдалось відновити електропостачання.
— Ворог продовжує нищити об’єкт. Ворог, якщо проаналізувати, діє грамотно, б’ють по великих підстанціях й намагаються відімкнути повністю електроживлення. А коли відключаться електрика все, ми потрапляємо фактично в часи до цивілізації. Всі насоси зупиняються, — сказав Старух.
Понад місяць тому така ситуація вже була. Є певний план дій, який наразі буде допрацьований. Адже ракетні удари 31 жовтня показав слабкі місця.
Що стосується деталей для відновлення то Олександр Старух зазначив, що в місті є три трансформаторно-будівельних заводи. Він зазначив, що відновлення енергосистеми це не питання ціни, а питання часу.
— Те що вирубають вони (авт: окупанти), це 600-800 тисяч доларів, можливо мільйон може коштувати. Та це не питання ціни, а питання часу, бо робити його 4-6 місяців. Ми входимо в зиму й питання часу дуже важливо. Енергосистема України відрізняється від європейської та американської тому нам потрібен час. Вже зроблений аналіз на випадок завдання ударів, таких як були 31 числа. Вхід ракети безпосередньо у сам трансформатор не залишає шансів залишитися йому цілим, — зазначив Старух.
Голова Запорізька ОВА зазначив, що кожному слід перевірити «тривожні валізки», бо масовані терористичні атаки можуть повторитися. Треба мати запаси їжі, води й ліків.

Останні новини
Схожі новини