Наживаються на війні: на Запоріжжі активізувались шахраї

Подробиці розповіли в прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації

Опубликовано 12.06.2022 | 22:39

На Запоріжжі від самого початку відкритого російського вторгнення активізувалися шахраї, які працюють за однаковими схемами. Про черговий випадок шахрайства розповіли в прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації.
Так, днями СБУ заблокувала поширену в умовах воєнного часу схему – «ваш родич у полоні». Зловмисники телефонували родичам військових ЗСУ та пропонували нібито «допомогти» у визволенні українських захисників з полону.
Ціни за їх послуги не були фіксованими та залежали суто від емоційного стану родичів. Зокрема, щоб зателефонувати полоненому, вони просили від 10 до 50 тис. гривень.
За саме визволення з полону називали вже більшу суму – від 50 до 200 тис. гривень. А от за перевезення тіла загиблого просили всього до 10 тис. гривень.
Коли збентежені родичі перераховували шахраям гроші, послугу звичайно ж ніхто не виконував.
Відзначимо, щоб мати більш солідний образ та завоювати довіру, шахраї збирали в інтернеті дані про загиблих або зниклих військових ЗСУ та їх родини.
Організував незаконний бізнес мешканець тимчасово окупованого Маріуполя, який тільки-но звільнився з місць покарання. До речі, працював він разом зі спільницею, переселенкою з Донеччини, яка зараз мешкає у Запоріжжі. СБУ вже затримала жінку.

Під час обшуку у затриманої правоохоронці вилучили комп’ютери, мобільні телефони, банківські картки та 250 тисяч гривень. Наразі відкрито кримінальне провадження. Розшукуються всі причетні до шахрайської схеми.

Зверніть увагу на те, що звільненням полонених займаються виключно органи державної влади.

Останні новини
Схожі новини