Намагаються здійснювати атаки: про дії рашистів на території Запорізької області розповіли в ЗОВА

Попри невдачі, ворожі сили не полишають спроб наступу на підконтрольні Україні території

Опубликовано 19.05.2022 | 18:22

Станом на сьогодні, попри невдачі, рашисти не полишають спроб наступу на східні громади. Про дії ворожих військ на території тимчасово окупованих територій Запорізької області розповів голова ЗОВА Олександр Старух.
За його словами, окупанти періодично намагаються здійснювати атаки та контратаки по східним громадам. В глибині фронту створюють досить потужні лінії укріплень. На деяких ділянках риють протитанкові рови, окопи.
У напрямку Гуляйполя та Оріхова ситуація не змінилась. У березні-квітні вороги намагалися прорвати оборону Гуляйполя і вийти на Покровське Дніпропетровської області, щоб далі вийти у тил ООС.
Після безуспішних спроб взяти цей рубіж вони перекинули основні сили на інші напрямки. Зараз здійснюються лише артилерійські та ракетні обстріли громад Пологівського району. Основні ж події війни перенесені на Донецький та Луганський напрямок.
На тимчасово окупованих територіях рашисти намагаються легітимізувати терористичну владу, створивши незаконні псевдореспубліки. Зафіксовано випадки колаборації та спроб створення органів окупаційної влади.
Вони скрізь намагаються створити свою владу, взяти під контроль ситуацію в наших громадах. Але там залишилась українська влада, обмежена в дії, але саме вона забезпечує всі можливі системи життєдіяльності. Наша влада там діє. Окупанти за допомогою колаборантів та здійснення терористичних заходів намагаються поставити нашу місцеву владу під свій контроль.
Вже понад 2,5 місяці захисники тримають оборону на дальніх підступах до Запоріжжя. Обстріли з боку окупантів відбуваються там періодично. Найбільше страждають  Оріхів та Гуляйполе: вороги обстрілюють ці населені пункти дуже щільно. Проте активного пересування та концентрації ворога на запорізькому напрямку наразі немає. Основні бої відбуваються на півдні Харківської та у Луганській області. Тож для обласного центру Запорізької області загрози наступу мінімальні. Але стосовно повітряних атак на сьогодні існує небезпека для всіх обласних центрів.
Героїчний супротив захисників Маріуполя допоміг стримати наступ ворогів на наші землі. Олександр Старух звернув увагу, що про це казали з самого початку, коли у Запоріжжі приймали евакуйованих з Маріуполя. Чим довше тримався Маріуполь, тим більше було часу у Запорізької області для посилення оборони. А оскільки оборона тут міцна, ворог не наважується йти у наступ.

Останні новини
Схожі новини