Мрия Запорожье

На Запоріжжі в умовах воєнного часу активізувались шахраї: схеми

Подробиці розповіли в прес-службі Нацполіції в Запорізькій області

Опубликовано 19.05.2022 | 20:07

На Запоріжжі від самого початку відкритого російського вторгнення активізувалися шахраї, які працюють за однаковими схемами. Як не потрапити на інтернет-афери під час війни, розповіли в прес-службі обласного управління Нацполіції.
Аферисти постійно вигадують нові схеми, розраховуючи на готовність довірливих людей віддати останні кошти, аби допомогти не тільки своїм рідним та близьким, але й військовослужбовцям.
Найпоширеніший спосіб шахрайства – це прохання про передоплату послуг, пов’язаних з евакуаційними перевезеннями та доставкою гумвантажу. Шахраї просять у громадян передплату на картку, однак взятих на себе зобов’язань не виконують і просто зникають.
Ще один відомий спосіб – це розроблені фейкові оголошення про збір коштів на лікування дітей чи допомогу нібито постраждалим від агресії рф. Для цього шахраї навіть підставляють реальні фото травмованих людей, проте які в реальності вже втратили свою актуальність.
Інтернет-жебрацтво – також на сьогодні досить актуальна схема. Шахраї створюють фішингові сайти з відкритими розрахунками для збору коштів військовослужбовцям Збройних сил України. Особливо небезпечними на таких сайтах є «прямі» посилання, завдяки яким зловмисник прагнуть розсекретити паролі, карткові реквізити та персональні дані.
Щоб не потрапити на гачок аферистів, працівники кіберполіції вкотре закликають громадян бути обачливими та допомагати армії та українцям, постраждалим від російської агресії, тільки за надійними джерелами.