«На цьому ворог не зупиниться»: обласна влада про масовану атаку Запоріжжя

Російські окупаційні війська почали атакувати місто ще вночі

Опубликовано 31.10.2022 | 19:41

Російські загарбники почали атакувати місто ще вночі. Як зазначив в етері телемарафону Олександр Старух, російські окупанти намагались атакувати об’єкти критичної інфраструктури дронами. Потім низка ударів ракетами, в тому числі випущених з літаків. Ворог намагався знищити трансформаторні підстанції, об’єкти водозабезпечення. Обстріли велись й ракетами С-300. «Прильоти» були зафіксовані не тільки у Запоріжжі. Ще два влучання було по Запорізькому району.
Як зазначили у Запорізькій обласній прокуратурі, близько 8:00 ранку російські військові, застосувавши авіацію, завдали ракетний удар по Запоріжжю та прилеглим населеним пунктам. Суттєвих руйнувань зазнали об’єкти критичної інфраструктури міста та інших районів області. В одному з сіл пошкоджено близько 10 приватних домоволодінь, в іншому — територію з будівлями місцевого фермерського господарства. У період з 9:50 до 10:00 ворог знову атакував критичну інфраструктуру Запоріжжя та передмістя ракетами С-300 (попередньо).

Внаслідок масованої атаки по критичній інфраструктурі в Запоріжжі та області виникла складана ситуація. Від електрики заживлюється й водопостачання, каналізація, зв’язок й т.д.
— В принципи, «краш-тест» витримали, але побачили деякі прогалини. Наразі завдяки швидкій й ефективній роботі наших енергетиків відновлюється електро- й водопостачання. А завдяки нашим рятувальникам були швидко погашені пожежі, які виникли в наслідок потрапляння ворожих ракет, — зазначив Старух. — Гадаю сьогодні всі перевірили свій «тривожні валізки», запаси води та їжі, яка не потребує приготування. Це був додатковий урок для всіх. Ми розуміємо що на цьому ворог не зупиниться й треба бути готовим до всіх  негараздів.
Як зазначив голова Запорізької ОВА, внаслідок ворожої атаки без світла залишилось понад 200 тисяч абонентів. Це фактично все місто. В лікарнях спрацювали всі генератори. Однак обласна влада вирішила збільшити запаси пального, аби медзаклади були забезпечені електрикою на випадок надзвичайних ситуацій. 
Олександр Старух підкреслив, що наразі в межах окремих міст Запорізької області доведеться робити тимчасову евакуацію. У разі якщо, частина обласного центру буде без електроенергії, то необхідно буде переміщувати людей до тих районів де буде електрика.  
«Люди самі пересуваються до родичів, друзів, знайомих. Тому потрібно бути мобільними до швидкого пересування всім», — зазначив Старух.
Голова Запорізької ОВА зазначив, що на сьогодні в Україні немає 100% безпечного міста. За словами Старуха, мешканці Запоріжжя й області мають бути готові намагатися на місцях виконувати заходи, які збережуть їх власні життя та життя їх рідних, а також забезпечать функціонування тилу на належному рівні, щоб ЗСУ могли надалі звільняти нашу землю.

Останні новини
Схожі новини