«Космічні» ціни окупованого Бердянська: понад 2000 грн обходиться один похід на ринок й аптеку

«Руцькій мір» змушує мешканців Бердянська відмовитись від багатьох продуктів. Банани та цитрусові не купують навіть дітям — занадто дорого. Мешканці окупованого міста розповідають про те, що на початку жовтня можна було скупитися на ринку й в аптеці на 1000 грн. Сьогодні, це й же набір товарів, обходиться в понад 2000 грн. Крім того, ціни на товари змінюються ледь не щодня.
За української пенсії у 3000 грн пенсіонер міг собі дозволити купити палку ковбаси за 100 грн. Пише у соцмережах мешканець Бердянська. Людина знала, що ця ковбаса і завтра коштуватиме стільки ж. Сьогодні ця палка коштує 300 грн, а завтра, мабуть, уже 400 грн буде, повідомляє телеграм-канал «Бердянськ Сейчас».
Ліки також значно здорожчали. В аптеках продають російські аналоги українських ліків, от тільки вони в три-чотири рази дорожче. За словами місцевої мешканки вона купувала батькам ліки за 400 грн в Україні, наразі в аптеках окупованого міста вони коштують 1600 грн. Замість противірусного Новіріна, блістер якого коштував до війни 50 грн, в аптеці пропонують аналог за 370 грн один блістер. Тож ліки можуть собі дозволити далеко не всі мешканці міста.
Тим хто опинився у безвихідді, отримати руську пенсію, як з’ясувалось, зовсім не просто. Також непросто перевести у готівку українську пенсію, яка справно приходить на картки.
«Я іноді думаю, а чорт із ним, ми вже своє життя прожили! – каже пенсіонер, мешканець Бердянська. – Але дуже хочеться дотягнути до того дня, коли до Бердянська увійдуть ЗСУ, до того дня, коли виженуть звідси всіх росіян, коли до магазинів повернутися українські товари, до аптек – українські ліки. Лише надія на цей день допомагає нам вижити».

Останні новини
Схожі новини