Мрия Запорожье

Ігри «патріотів», або Як дерибанять власність області

У вівторок, 22 листопада, соціальні мережі «вибухають» постами про засідання Молодіжної міської ради, яке вирішило взяти на себе відповідальність за «збереження» та «процвітання» Запорізького обласного центру молоді. Свою позицію молодіжна рада пояснює тим, що будівля просто простоює і у ній нічого не відбувається.

Громадських активістів, які тісно співпрацюють з ЗОЦМ, обурило, що дорадчий орган «Запорізька молодіжна міська рада» дозволяє собі таку риторику і бере на себе відповідальність «передавати» комунальну власність області у комунальну власність міста.

Керівництво міста повідомляє про те, що таке питання ними раніше не розглядалось, і про те, що їх дорадчий орган вирішив рекомендувати Запорізькій міській раді передачу ЗОЦМ, дізналось з соціальних мереж.

Депутати міської ради бідкаються, що така резонансна ситуація виникла, на жаль, через те, що депутати молодіжної ради просто недосвідчені і в міру свого віку не завжди розуміють положення молодіжної ради.

Хочемо нагадати, що нещодавно стало відомо, що існує така ідея, як об’єднання Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді з Запорізьким обласним центром молоді. Для чого це хочуть зробити, невідомо, адже ще до Майдану та під час нього ЗОЦПВМ очолювала Наталія Власова, яка була (а може й досі) тісно пов’язана з Володимиром Роговим (сепаратист, який сидів на дотаціях з Кремля), разом вони проводили різні конференції з «патріотичного» виховання молоді. Усі справді патріотичні активісти прекрасно знали, що відбувається на тих конференціях та якому «патріотизму» навчали Власова з «Слов’янською Гвардією» Рогова молодь. По завершенні активного етапу Революції гідності майданівці намагались змістити Власову, та вона змогла «міцно зачепитись» в Запорізькій обласній раді.

З іншою сторони, на даний момент керівником Запорізького обласного центру молоді є АТОшник  Михайло Шатухо, який абсолютно був шокований як повідомленням про те, що ЗОЦМ хочуть передати на баланс міста, так і тим, що його ніхто не запросив на засідання молодіжної ради, для освітлення діяльності комунальної установи.

Складається враження, що молодіжна міська рада знає більше про ситуацію можливого об’єднання ЗОЦМ з ЗОЦПВМ, але не хоче повідомляти громадськості. Чому? Навіщо? Та як? Ми дізнаємось вже сьогодні на круглому столі, який буде проходити об 11:00 в Запорізькому обласному центрі молоді. До діалогу запрошуються усі конфліктні сторони.

Ми, в свою чергу, хочемо задати керівництву міста та області ряд питань:

  1. Хто став ініціатором «передачі» центру молоді?
  2. Чому обласна рада так довго не реагувала на заяви молодіжної ради про «передачу» установи на баланс міста, а «заворушилась» лише після резонансу у ЗМІ та соціальних мережах?
  3. Чому дорадчий орган, не маючи на це ніяких прав та повноважень, дозволив собі обговорювати питання «передачі» центру на баланс міста?
  4. Чому область, в свою чергу, заговорила про об’єднання ЗОЦМ з ЗОЦПВМ?
  5. Чи може область утримувати два центри без їх об’єднань?
  6. Що далі? Яке майбутнє ЗОЦМ?