Гвалтують, погрожують кинути у реактор й влаштувати радіоактивний душ: на Запоріжжі рашисти влаштували катівню

Одному з полонених вдалось вибратись з катівні й він розповів про тортури, які коять «вагнерівці»

Опубликовано 29.08.2022 | 12:33

Працівників Запорізької атомної станції продовжують катувати й піддавати тортурам рашисти. Відомо, що у підземних бункерах «вагнерівці» влаштували справжню катівню, яку цинічно називають «Енергетик». За даними Східної правозахисної групи, катівню контролює угруповання «Вагнера» (Євген Пригожин), члени НВФ «Вагнера». Ця в’язниця виконує також функції фільтраційного табору. Туди звозять не тільки атомників, але й мешканців тимчасово окупованих територій.
З катівні люди можуть вийти за однієї умови — викуп, але не для всіх: для проукраїнських активістів та волонтерів викуп не працює.
Павлу (ім’я змінено, людина перебуває на підконтрольній території України) вдалось вибратись з тієї катівні. Раніше він працював на ЗАЕС. Чоловік розповів, що рашисти затримують проукраїнськи налаштоване населення цілими сім’ями, ФСБ дозволяє окупантам будь-які форми тортур, обґрунтовуючи це тим, що все одно, на всіх чекає ГААГА якщо окупанти програють війну. Такі дії жорстокості окупанти почали здійснювати після інформаційного резонансу щодо висвітлення подій в окупованій частині Запорізької області та ЗАЕС.
Серед вагнерівців на ЗАЕС найбільш жорстокі — сирійці та кадировці. Якось, почувши, що серед полонених є молода дівчина, на ім’я Маша, вивели її в сусіднє приміщення і понад чотири години ґвалтували. Єдиною причиною цієї надлюдської жорстокості було те, що «Маша зрадила» своє російське ім’я, зв’язавшись з українцями, розповідає Павел. Усім, хто перебуває у катівні розплвідають цю історію з особливим цинізмом й у подробицях. І при цьому радять «не розголошувати інформацію про цей випадок». Саму дівчину залякали тим, що «вагнерівці» пообіцяли так само «покарати» її затриманих родичів з тимчасово окупованого Мелітополя.
Ще одним елементом тортур — постійні погрози «кинути в реактор», «зробити радіоактивний душ», «назавжди зробити лисими та без зубів».
Цього не взнає місія МАГАТЕ, яка цього тижня має прибути на ЗАЕС. Місію можливо й запустять на територію станції та не скрізь, бо приміщення, які не стосуються безпеки та технологічних процесів на АЕС, ніхто демонструвати не збирається, резюмують у Східній правозахисній групі.

Останні новини
Схожі новини