Голосування без документів, погрози рашистів депортувати й жодної таємниці голосування: «референдум» на Запоріжжі

Сьогодні п’ятий день псевдореферендуму на окупованих територіях Запорізької області. Рашисти щодня малюють нереальні цифри явки, хоча учасники «референдуму» по два рази обходили квартири, бо ніхто їм двері не відчиняє. Щобільше, щоб хоч якось збільшити показники балицький видав указ згідно з яким 27 вересня оголосили вихідним. Аби зняти гарну картинку про псевдореферендум рашисти кілька днів поспіль завозили до Мелітополя на двоповерхових автобусах гастролерів із Криму. Селили масовку у гуртожитках вишів, у готелі Мелітополь, на низці бюджетних об’єктів. На час проведення фейкового референдуму заняття у всіх навчальних закладах військово-цивільна адміністрація скасувала. Крім того, гауляйтери повідомляли, що на Запоріжжі у «референдумі» братимуть участь також мешканці інших міст й держав.
Ось так, у Мелітополі робили обхід квартир й будинків. Разом з колаборантами ходили автоматники.

За словами мера Мелітополя Івана Федорова, автоматники примушують «правильно» голосувати людей. Масово фіксувались випадки, коли автоматники стукають у двері, заходять у квартири та вимагають підготувати паспорти. Наляканим місцевим мешканцям підказують в якому місці бюлетеня правильно поставити позначку.

Водночас у Бердянському виконкомі повідомляли, що люди не йдуть голосувати за «приєднання до росії». Тому російські загарбники разом зі зброєю ходили по підприємствах та установам й організовували «голосування» в робочих кабінетах керівництва.
«Враховуючи, що понад 60% працівників в колишніх державних та комунальних структурах складають НЕ бердянці, а мешканці інших областей, то окупанти навіть не дивляться у документи — голосують усі присутні. Результати таких «голосувань» очевидні», — повідомляли у виконкомі.
Абсурдність так званого референдуму полягає в тому, що у людей навіть не питали документи. Вірили, так би мовити, на слово. Це вже не кажучи про те що згідно з українським законодавством, й навіть російського, проведення будь-яких виборів чи референдумів під час бойових дій заборонено.
Фото: ПроБердянськТакож, відомо, що російські військові погрожували мешканцям Бердянського району. Загарбники залякують людей примусовою депортацією у разі відмови від участі у псевдореферендумі, повідомляє «ПроБердянськ».
«Місцеві колаборанти ходять з «вояками», які кажуть: «Якщо не проголосуєте, то у вас 24 години є на виїзд із села», – повідомляє анонімно мешканка села Андріївка, що в 40 км від Бердянська.
«Ходять по селах з урнами місцеві жительки сільські…під наглядом орків…”референдум»….хто не хоче ставити ніде “галочку» на бюлетені, то дають 72 години, щоб покинути “на вихід» і домівку, і область, – пишуть з села Борисівка, яка в 10 км від Приморська, – Отак живеш собі з українським паспортом, на своїй землі, приходять орки немиті, окупують усе…..ще й виганяють людей..».
Якщо бердянці не відчиняли квартири, то рашисти застосовували старий метод – вимкнути «пробки» у квартирі на сходовій клітці, аби господар вийшов з квартири й вони могли його заловити на сходовій клітині.
Жодної таємниці голосування не було у Бердянську. До будинків людей інколи разом з колаборантами й автоматниками, проходили пропагандисти с камерами. Людям показували пальцем й казали ставити галочку навпроти «Так».

Ось таке «таємне» голосування у Бердянську. Під час «референдуму» людей змушують заповнювати бюлетені під прицілом камер та під дулами автоматів.

У Приморську колаборанти робили поквартирний обхід також з двома військовими й погрожували фільтрацією, якщо люди проголосують проти.

В окупованій Василівці навіть затримували тих, хто голосував «проти» приєднання до рф. Про це повідомляв директор Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Владислав Мороко.
«Ходять будинками дві жінки з переносною скринькою для голосування та бюлетенями. Їх супроводжують 5 озброєних військових. Люди ставлять галочки «за», бо на них спрямовані автомати. Тих, хто намагався протестувати чи поставити «проти» — забирають», — пише Мороко, із посиланням на мешканців Василівки.
А ось це перший день псевдореферендуму в Енергодарі. На відео троє колаборантів в супроводі двох озброєних військових розносять «руський мір» прямо по квартирах. Люди не відчиняли двері. Та й на вулиці намагались не з’являтися.
«Ті, кому таки не пощастило зустрітися з «комісією» особисто. Люди розповідають, як озброєний російський військовий дулом автомата тицяв у папірець і красномовно показував, де саме потрібно поставити галочку», — писав мер Енергодару Дмитро Орлов. 

Біля ЗАЕС окупанти влаштували виставу з голосуванням на «референдумі». Рашисти видавали завезених гастролерів за персонал атомної станції. Велика група чоловіків у цивільному дочекалась закінчення зміни на станції та змішалася з її персоналом, який виходив після зміни. Дорогою ряджені роздавали інтерв’ю проросійським пропагандистським ЗМІ та вигукували слова підтримки росії та псевдореферендуму, після чого пішли до автобуса, в якому проводилося «голосування», і показово заповнили бюлетені, повідомляє «Енергоатом».

На третій день псевдореферендуму аби змусити людей голосувати, рашисти розсилали SMS на телефони, в яких писали фіктивні цифри. Мовляв, 93% жителів хочуть возз’єднання з росією. 

У пропагандистських телеграм-каналах пишуть про високу явку на «референдум», посилаючись на екзит-пол. Загарбники радісно волають, що «90% жителей, принимающих участие в референдуме, голосуют ЗА воссоединение с россией‼️».

При цьому пропагандистські ЗМІ публікують фото з виборчих дільниць, де видно що бажаючи брати участь у псевдореферендумі обмаль.

З чатів мешканців БердянськуНа п’ятий день рашисти пишуть про те, що «референдум» в Запорізькій області відбувся. Й малюють цифри явки. От тільки, з окупованих територій Запорізької області виїхало 3/4 населення. Там просто немає кому голосувати. При цьому частина людей що голосує — завезена масовка, бо нікого там не цікавить паспорт, головне аби галочку поставили там де треба. 

 
А вже 28 вересня начальник військово-цивільної адміністрації балицький оголосить попередні результати голосування. Вони вже всім і так відомі. Але для галочки відзвітують за формою.

Останні новини
Схожі новини