Для відбудови міст на Запоріжжі будуть використовувати нові стандарти: як житимуть мешканці області після війни

Подробиці розповіли в прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації

Опубликовано 07.07.2022 | 20:27

Ілюстративне фото

З початку повномасштабної війни багато міст та селищ на Запоріжжі зазнали руйнувань. В області вже розробляють план відновлення та модернізації всіх населених пунктів.
Як зазначили в прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації, частину міст доведеться відбудовувати майже з нуля. Як це відбуватиметься на практиці, поки що невідомо, адже частина людей евакуйована, пошкоджено комунікації.
Ті будинки, які внаслідок обстрілів і бомбардувань отримали найбільші руйнування, відновленню не підлягатимуть. Замість них будуть збудовані нові, з огляду на отриманий під час війни досвід.
Складна ситуація залишається у малих населених пунктах. Деякі з них можуть зникнути через відсутність або надзвичайно малу кількість жителів, тому може виникнути необхідність подальшого об’єднання громад.
За словами архітекторів, звести нові сучасні житлові будинки буде набагато дешевшим, ніж проводити реставрацію та відновлення пошкоджених багатоповерхівок.
Потреби у житловому фонді тісно пов’язані з економічним розвитком та наявністю ключових підприємств, навколо яких буде існувати населений пункт. Якщо такі підприємства припинять свою роботу, виникне ризик, що місто поступово почне занепадати.
Для відновлення населених пунктів будуть використовувати, як вітчизняний досвід архітектури та містобудування, так і досвід партнерів з Європи, які допоможуть у реконструкції та розбудові міст за новими, оновленими стандартами.

Останні новини
Схожі новини