Через дії рашистів вперше в історії Запорізька АЕС відключена від енергомережі: все що відомом

Двічі відключалась остання (четверта) лінія зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України, три інші лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час рашистських обстрілів

Опубликовано 25.08.2022 | 21:17

Тимчасово окуповані території Запорізької області сьогодні тимчасово залишились без світла й води в наслідок ворожих обстрілів. Наразі на більшості територій повернули електропостачання й воду.
Крім того, о 12:12 в результаті бойових дій біля ЗАЕС сталося відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська». Як наслідок — енергоблок № 5 відключився від мережі, але спрацював аварійний захист, енергоблок № 6 — переведений на живлення власних потреб. За сімнадцять хвилин було відновлено роботу ПЛ-750, а шостий енергоблок підключено до мережі. Так вже о 14:14 відбулось повторне відключення повітряної лінії «Дніпровська». Енергоблок №6 відключився від мережі, але спрацював аварійний захист. 
«Зауваження до роботи автоматики та систем безпеки відсутні», — повідомляли у Держатомрегулювання.
Предыдущий
1 из 3
Следующий

За даними Енергоатому, відключення повітряної лінії відбулось через пожежу на золовідвалах Запорізької ТЕС. Двічі відключалась остання (четверта) лінія зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України, три інші лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час рашистських обстрілів.
«Два працюючих енергоблоки (авт.: №5 й №6) станції відключилися від мережі. Таким чином, дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції. Власні потреби АЕС в електроживленні наразі забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС. Зауважень до роботи автоматики й систем безпеки наразі немає. Ведуться пускові операції з підключення одного з енергоблоків до мережі», — повідомляють в Енергоатомі.

Раніше ми повідомляли, що рашисти обстрілювали Запорізьку ТЕС, аби підняти радіоактивний пил. 

Останні новини
Схожі новини