Мрия Запорожье

Глава ЗОГА Константин Брыль прокомментировал обращение партии «Укроп» в НАБУ

Губернатор Запорожской областной администрации Константин Брыль прокомментировал обращение партии «Укроп» в НАБУ, по поводу выделения 34 миллионов гривен из областного бюджета на поддержку деятельности силовиков области. По словам Брыля, данное заявление является существенным преувеличением. Об этом он сообщил на своей странице в Фейсбук.

Полный текст публикации приводим ниже:

«Замість укропу на городі все поросло будяками

Як казав Петро Порошенко «цю країну згубить популізм». І не погодитись із ним не можу. Так, мені чомусь здається, що лідер запорізького об’єднання патріотів — став інтриганом, який не розуміється ані на тому, що робить, ані на власних заявах. І вирішив обрати ще одну професію та стати просто популістом.

18 березня 2019 року на кількох запорізьких сайтах вийшов відверто замовний матеріал із заголовком «НАБУ проверит законность передачи силовикам Запорожской области 34 миллионов гривен из местного бюджета». Зважаючи, що текст на трьох (!) сайтах абсолютно однаковий, хочу спитати: чому в жодному матеріалі немає позначки «реклама»? Адже цей матеріал є не просто замовним, а й не правдивим. Починаючи від того, що звернення партії «УКРОП» до НАБУ ще не є фактом перевірки. Завершуючи тим, що пан Гришин банально вводить в оману не тільки запоріжців, а й фахівців антикорупційного бюро. Адже заява щодо виділення 34 мільйонів гривень з обласного бюджету на підтримку діяльності силовиків області є суттєво перебільшеною. І якби він був присутнім на сесії, коли це питання розглядалось — він би знав, що програма не була профінансована в повному обсязі.

Рішенням обласної ради від 14.03.2019 «Про внесення змін та доповнень до рішення обласної ради від 20.12.2018 №63 «Про обласний бюджет на 2019 рік» (зі змінами та доповненнями), за програмою «Профілактики правопорушень та забезпечення громадської безпеки в Запорізькій області, розвитку матеріально-технічної бази Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, прокуратури Запорізької області, Військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону України, Управління Служби безпеки України в Запорізькій області, Головного управління ДФС в Запорізькій області, Управління патрульної поліції у м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції на 2017-2021 роки» була надана субвенція з обласного бюджету правоохоронним органам на загальну суму 12 мільйонів 440 тисяч 600 гривень.

З них:

Головне управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області — 2 млн. грн. на придбання сучасної спеціальної техніки.

Управління Служби безпеки України в Запорізькій області — 4,5 млн. грн. на оновлення автотранспорту Управління.

Управління патрульної поліції у Запорізькій області Департаменту патрульної поліції — 2 млн. грн на проведення реконструкції адміністративної будівлі, інших будівель і споруд та прилеглої території Управління.

Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України — 367 600 грн. на придбання обладнання для відділу хімічних експертиз та придбання програмного забезпечення та основних засобів для відділу комп`ютерних експертиз.

Прокуратура Запорізької області — 1 млн. грн. на придбання службового житла для працівників прокуратури в Запорізькій області.

Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області — 500 000 грн на придбання комп’ютерної техніки та периферійного обладнання; виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт ліфтових шахт для заміни пасажирських ліфтів в адмінбудівлі; поточний ремонт легкового автомобіля та ін.

Територіальне управління Державного бюро розслідувань (м. Мелітополь) — 1,5 млн. грн. на реконструкцію нежитлових приміщень.

Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України — 573 000 грн. на придбання комп`ютерної та спеціальної техніки.

Тобто те, що місцева організація партії «УКРОП» назвала «фактичним підкупом напередодні виборів» — більш схоже на забезпечення нагальних потреб фахівців, які захищають Закон, мир та порядок в Запорізькій області.

Також хочу поставити питання до депутата та адвоката: якщо виділення коштів з місцевого бюджету на підтримку правоохоронців є не законним — чому рік тому під час 20 чергової сесії Запорізької облради він заявив: «На жаль в цьому році з 20 мільйонів передбачено лише 1 мільйон гривень допомоги на користь Національної поліції і задоволення їхніх потреб, що мають невідкладний характер. Ну, на жаль, це вкрай замало і взагалі жодним чином не може принаймні базово мінімально забезпечити нагальні потреби Національної поліції, яка бореться зі злочинністю. А це є великою проблемою зараз на території нашої області. Тому, звертаючись до Костянтина Івановича, до департаменту відповідного ще раз просимо: переглянути це питання, дійти згоди відповідно з керівниками правоохоронних органів, щоб збалансовано виділити матеріальну допомогу. Національна поліція вона найближче знаходиться до злочинності. Безпосередньо хлопці там ризикують своїм життям. І ми вважаємо, що це вкрай необхідно для того, щоб в цьому році адекватно їм допомогти. Відповідно до, звичайно, можливостей нашого бюджету. Який в цьому році менший ніж в тому році». Також Ярослав Гришин двічі в 2018 році голосував «ЗА» цю Програму. В травні, під час 22 сесії, коли був звіт щодо виконання Програми у 2017 році з пропозицією продовжити реалізацію її заходів та завдань. А також у жовтні, коли приймались зміни та доповнення до Програми. Тобто, тоді ці рішення були цілком законними?

Пане Ярославе, не можна бути одночасно правозахисником, як депутат намагатись «підкупити Нацполіцію» (як ви самі висловились у своєму відео), та ще й звинувачувати своїх колег у тому, що робите самі. Адже рік тому ви самі порушили ті статі, на які посилаєтесь у своїх зверненнях. Те ж саме стосується і кількаразового голосування за одне питання. Ви самі не раз користувались цією можливістю, як депутат.

На жаль нині ви одночасно намагаєтесь зганьбити обидві ці сфери. Адже оперуєте не рішеннями сесії, а тим що обговорювалось на комісії. До речі засідання сесії ви покинули, щойно завершився ваш бенефіс на дитбудинку. Якщо ви дійсно хочете впливати на бюджетні рішення — на відміну від мене ви маєте право голосу в обласній раді. Вам достатньо лише бути присутнім під час прийняття відповідних рішень. Як адвокату, я вам наполегливо рекомендую більш ретельно стежити за вашими публічними висловлюваннями. Адже вони дуже схожі на відвертий наклеп!»

Глава ЗОГА Константин Брыль прокомментировал обращение партии "Укроп" в НАБУ  Глава ЗОГА Константин Брыль прокомментировал обращение партии "Укроп" в НАБУ

Глава ЗОГА Константин Брыль прокомментировал обращение партии "Укроп" в НАБУ