«Запоріжжя-ZOG» поставив рекорд у баскетбольному матчі

БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» — «Кремінь» (Кременчук). 113: 88 (29:18, 29:22, 31:26, 24:22).

Запоріжжя. 17 березня. Палац спорту ВАТ «ЗАБ».
Судді: А. Доценко, А. Бабик, С. Тисленко.
БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»: Рибалко (9), Буренко (7), Мальчевський (15 + 8 підбирань), Носков (14), Липовцев (19 + 6 підбирань + 5 передач) Теряник (11 + 5 передач), Буц ( 11), Лук’янов (10), Овдеєнко (17 + 5 підбирань + 5 передач).
«Кремінь»: Кожем’якін (12), Ясиненко (19 + 5 підбирань), Байда (15), Луговцов (11 + 5 підбирань), Кадигроб (14 + 5 підбирань) Нещерет (8), Чигринов (9 + 5 передач), Шаповал.
Кидки з гри: 2-очкові — 38/49 — 23/39; 3-очкові — 8/19 — 12/28. Штрафні кидки: 13/16 — 6/10. Підбір м’яча: 23/8 — 17/8.

Заключний матч регулярного чемпіонату в Запоріжжі не мав турнірного значення, оскільки команда Валерія Плеханова завдяки перемозі над «Кременем» та двом поразкам МБК «Миколаїв» достроково забезпечила собі шосте місце. Сподівання на те, що харків’яни постараються грюкнути дверима, спростовувала статистика двох попередніх двобоїв із запорізьким колективом, який двічі в нинішньому сезоні перемагав команду Валентина Кулібаби. Та й фактор рідних стін теж мав не останнє значення.

Втім, перші хвилини стартової чверті проходили за рівного суперництва, й табло двічі фіксувало нічийні рахунки – 2:2, 7:7. А потім запоріжці, серед яких результативними атаками виділялися Денис Носков і Віталій Мальчевський, здійснили спурт (25:7), якому гості не знайшли альтернативи. Відчувалося, що домашня робота над помилками в захисті, до якої наставник господарів Валерій Плеханов змушений був вдатися після попереднього матчу з «Кременем», приносить свої плоди.

За домінування команди господарів розвивалися події й у другій десятихвилинці. Тільки тепер ролі перших скрипок у запорізькому баскетбольному ансамблі належали Максиму Лук’янову, Дмитрові Липовцеву та капітанові команди Олександру Рибалку, котрому належала третина командних підібраних відскоків м’яча. Переважно саме їхніми зусиллями перевага господарів до великої перерви досягла 28 пунктів – 54:26.

Третя чверть звітного матчу, уже за традицією, стала, якщо не провальною для запорізької команди, але й не принесла справжньої насолоди баскетбольним гурманам. Її рахунок – 27:27 – цілком відображає те співвідношення сил, яке спостерігалося на ігровому майданчику. Ефектній грі Віталія Мальчевського харків’яни протиставили виважені дії Антона Рочняка (у тому періоді він поповнив актив своєї команди 11 очками) та американського легіонера Джареда Столікера.

Однак у заключній чверті перевага запоріжців уже не викликала сумнівів, хоча через перебір фолів достроково завершив свою участь у матчі Дмитро Липовцев. Потужно провели останні десять хвилин не тільки новоспечений лідер команди Валерія Плеханова – Денис Носков, який став найкориснішим гравцем матчу з 25 балами ефективності, а й Антон Буц. Втім, не забуватимемо, що протистояв запоріжцям аутсайдер Суперліги Парі-матч, для якого ця гра була заключною в сезоні. А справжні випробування для «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» розпочнуться через тиждень, коли в Дніпрі відбудеться перший чвертьфінальний матч серії плей-офф. Матч-відповідь у середу, 29 березня, в Запоріжжі. Нагадаємо, що чвертьфінальний раунд плей-оф грається до двох перемог.

Джерело: Прес-служба «Запоріжжя-ZOG»