Директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен на онлайн прес-конференції заявив, що в Україні дуже низькі розміри пенсій і їх, дійсно, потрібно підвищувати.

Також він підтвердив, що МВФ веде переговори з Україною про підвищення пенсійного віку в країні, так як в Фонді вважають цей інструмент вкрай важливим для зменшення дефіциту ПФУ. За його словами, підвищення пенсійного віку — критично важливо для МВФ, щоб продовжити співпрацю з Україною.

При цьому Томсен наголосив, що домовленості на сьогоднішній день з урядом немає — «з цього питання відбуваються дискусії».

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр Павло Розенко і міністр соцполітики Рева однозначно заявляли, що підвищення пенсійного віку не буде, а колегам з МВФ вони доводять, що є інші, більш ефективні механізми наповнення Пенсійного фонду. А прем’єр-міністр Гройсман анонсував пенсійну реформу, яку парламенту запропонують розглянути і підтримати вже в травні. Якщо її приймуть, то вже з 1-го жовтня мільйонам українців помітно підвищать пенсії.

11-го квітня прем’єр озвучив приблизні суми.

Так, зокрема, 1 млн. 308 тис. Українців пенсії підвищать на суму до 200 гривень на місяць, 1 млн. 209 тисяч — на 200-500 гривень, 1 млн. 993 тис. пенсіонерів отримають більше на 500-1 000 гривень, а пенсії 1 млн. 109 тис. громадян стануть більше на 1 000 гривень. Таким чином, урядова пенсійна реформа передбачає осучаснення з 1 жовтня пенсій для 5 млн. 620 тис. Громадян.

Якщо Кабмін реалізує реформи, то хоче плановану з грудня індексацію пенсій замінити на їх зростання з 1-го жовтня. Крім того, в уряді пропонують з цієї ж дати відмовитися від оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Джерело: Реал

ПОДЕЛИТЬСЯ
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Loading...