Сьогодні вся Україна відзначає День української мови та писемності. У 1997 році це свято було відзначено вперше.

В умовах зовнішньої агресії ворога українського народу – Росіїї, це свято стає актуальнішим ніж будь-коли. Адже мова – це ідентифікація нації, культура та сутність свідомості. Для нас є актуальним впровадження якомога більшого контенту української мови у всіх сферах життя.

Письменник і громадський діяч Ліна Костенко каже : «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу».

В цей день по всій Україні проходять різні заходи, присвячені мові, наприклад акція  «Підтримай рідну мову!», всеукраїнський «Радіодиктант національної єдності», а також різні флешмоби від користувачів соцмереж.

Як повідомляв раніше портал «Мрия» своїх читачів, до флешмобу також долучилися запорізькі журналісти, які перевели свої новини, анонси, підсумки дня на українську мову.

Українська мова набуває все більшої популярності не лише серед українців, а і наших друзів з різних країн і ,підтримуючи нас, вони записують та знімають відеороботи нашою солов’їною мовою. Портал «Мрия» робить для вас підбірку найкращих:

1. Юрій Шевчук та В’ячеслав Бутусов, «Осінь панує».

Російські співаки та вокалісти груп «Ю-Питер» Юрій Шевчук та «ДДТ» В’ячеслав Бутусов записали українську народну пісню «Осінь панує», автором тексту пісні є Андрій Федечко-Мацкевич.

2. Сергій Бабкін та Дмитро Шуров (Pianoboy), «Крихке».

Українські співаки переклали легендарну композицію Стінга «Fragile» на рідну мову. Ідея такого експерименту виникла спонтанно і склалась дуже вдало.

3. Гурт «Brutto», «Середні віки».

Білоруський гурт «Brutto» з його легендарним вокалістом Сергієм Міхалком зняли кліп на слова українського поета Сергія Жадана. Відеоробота вийшла дуже атмосферною.

4.  Дует «Beissoul & Einius»,  «Як ти сказав».

Литовський дует «Beissoul & Einius» записали відеороботу на пісню «Як ти сказав». Як повідомляє співак, ідея заспівати українською в нього зародилась ще давно, адже він має українські корені.

В такий прекрасний та важливий для нас день, як свято рідної мови та писемності, портал «Мрия» бажає вам не забувати своєї рідної мови та користуватись нею, адже вона така милозвучна. Атмосферного прослуховування підбірки україномовних пісень.

ПОДЕЛИТЬСЯ
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Loading...